این روزها دستبندها از مواد مختلفی مثل پارچه و پلاستیک ساخته می شن و عموما با سنگ ها و فلزهای قیمتی و مرواریدها دستبندهای خاصی ساخته می شه که مناسب هر سبک زندگی و جنسیتی هست.

گذری به تاریخچه دستبند

دستبندها اوایل از سبزه و چوب های نازک درخت و به مرور از صدف و مروارید و مس ساخته شدند و اوایل مصری ها و چینی ها دستبند می پوشیدند و با گذر زمان داشتن دستبند از جنس طلا یا مروارید نشونه ثروتمند بودن (با کلاسی) محسوب شد.  

در قرن نوزدهم، استفاده از دستبند رایج شد و دستبندهایی از جنس مروارید وارد عرصه مد و فشن شدند و در قرن بیستم جواهرات به تولید انبوه رسیدند و هزینه هاشون کمتر شد.

برای خرید دستبند باید به نکات مختلفی توجه کرد، مثل: مراسمی که قرار هست حضور پیدا کنین یا سبک پوششتون. خیلی خوب می شه اگه دستبندهای متنوعی داشته باشین تا اینجور وقت ها چالش انتخاب نداشته باشین...

النگوها

نوعی دستبند دایره ای شکل و بدون انعطافند و عموما از طلا یا فلزهای دیگه ساخته می شن و طرح ساده یا حکاکی شده دارند. دستبندهایی که در آن ها سنگ های قیمتی یا الماس به کار رفته باشه می تونن به تنهایی استفاده شن. 

دستبندهای مهره دار

این دستبندها با یک یا چند ردیف مهره ساخته می شن و منعطفند (قابلیت کشسانی دارند). می شه از سنگ های قیمتی با رنگ های مختلف استفاده کرد و جذابیتشون رو چند برابر کرد.

دستبندهای زنجیری

عموما برای ساختشون از فلز استفاده می شه و به صورت نوار نازکند و منعطفند و می شه اندازه زنجیر رو به دلخواه انتخاب کرد.

دستبندهای دست ساز

از طلا یا نقره ساخته می شن و می شه با مهره ترکیبشون کرد (کاملا سلیقه ای). این دستبندها منحصر به فردند و اصالت فرد رو بیان می کنند. می تونین خاطراتتون رو به تصویر بکشین.

دستبندهای آویز دار (افسون)

زنجیر یا یک حلقه از این دستبندها آویزان شده که می­ تونین یک یا چند عدد از این آویزها داشته باشین که هر کدام از این آویزها نماد خاصی است.

دستبندهای کاف

بیشتر مناسب آقایون هستند و عموما بیضی یا دایره ای شکل هستند. نسبتا پهن و گشادند و گیره یا قفل خاصی ندارند.  پشت یا جلوی این دستبندها باز هست بنابراین باید در انتخابشون توجه زیادی داشت.

دستبندهای تنیسی

این دستبندها با اسم دستبند خطی هم شناخته می شن. ظریف و باریکند و با سنگ های قیمتی (عموما الماس) ساخته می شن. به دلیل ظرافتشون ممکن هست زود آسیب ببینند.

دستبند بازو (پیچی)

این دستبندها عموما روی بازوی افراد و بالای دست بسته می شن. معمولا از پارچه یا فلز ساخته می شن و از جواهرات گران قیمت برای تزیینشان استفاده می شود. 

نکاتی برای استفاده از دستبندها

از سالم بودن قفل دستبند خود مطمئن شوید و اگه از محکم بودن قفل مطمئن نبودید حتما به جواهرساز مراجعه کنید.

اگر باز و بسته کردن قفل براتون دشوار بود از جواهرساز بخواهید که قفل را تعویض کند.

مطمئن باشید که هنگام باز و بسته کردن قفل دستبند پیچ نخورد.

اگه قصد انتخاب دستبند خاصی دارین می تونین با مراجعه به صفحه محصولات اُرو گالری دستبند مناسب خودتون رو سفارش بدین.