تا الان به معنی انگشتر در انگشتان مختلف فکر کرده‌اید که چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ اینکه مثلاً چه فرقی بین انگشتر در انگشت میانی با انگشتر در انگشت اول وجود دارد؟ معنی انداختن انگشتر در انگشت شست چیست؟ یا مثلاً برایتان سؤال نشده که چرا حلقه‌ی ازدواج را در دست چپ می‌اندازند؟

احتمال اینکه چنین سوالاتی از ذهنتان عبور کرده باشد زیاد است. به همین خاطر ما در این مطلب می‌خواهیم مفهوم انداختن انگشتر در هر کدام از انگشتان دست را برایتان توضیح دهیم. پیش از آن خوب است بدانید دست چپ و راست هم در معنی انگشتر در انگشتان مختلف تأثیر دارد؛ که تفاوت آنها را هم در این مطلب نوشته‌ایم.

منبع

انگشت کوچک

در علم ستاره شناسی این انگشت نماد سیاره عطارد می باشد. 

اگر حلقه خود را در انگشت کوچک خود می اندازید، فردی سخن ور با رابطه اجتماعی بالا هستید که بسیار باهوش و ذکاوت هستید. اغلب افرادی که حلقه خود را در انگشت کوچک خود می اندازند، حافظه خوبی دارند و خاطرات را به دقت به یاد می آورند. آنها افرادی خلاق و با اعتماد به نفس بالا هستند. 

انگشت کوچک قدرت تنظیم روابط شما با محیط و آدم های اطراف تان را دارد. اگر احساس می کنید در روابط بیرونی خود با دیگران و درواقع معاشرت های تان، چه معاشرت های خانوادگی و چه دوستانه دچار مشکل شده اید، انگشتر یا حلقه تان را در انگشت کوچک خود بیاندازید. چینی ها معتقدند افرادی که حلقه خود را در انگشت کوچک خود می اندازند، توانایی درک بالایی دارند و همراه خوبی هستند و شریک خوبی در زندگی و دوست با وفایی در زندگی هستند.

انگشت حلقه

در بیشتر کشورهای جهان، انگشت چهارم دست چپ مرسوم‌ترین انگشت برای حلقه است. دلیلش هم این است که می‌گویند رگ این انگشت مستقیماً به قلب می‌رسد و این رگ، «رگ عشق» نام دارد. البته این اعتقاد یونانی‌ها بوده اما همچنان هم رایج‌ترین معنی انداختن انگشتر در انگشت حلقه همین است.

افرادی که رابطه جدی با یکدیگر برقرار کرده و افرادی که می خواهند نشان دهند که پای عشق شان می ایستند، حلقه را در انگشت چهارم خود می اندازند. این افراد بسیار احساسی و وفادار هستند و توانایی تدریس را بهتر از دیگران دارند و به خوبی مشکلات دیگران را حل و فصل می کنند.

لازم است یادآوری کنیم که انگشت چهارم، آپولو نام دارد. آپولو نماینده‌ی خلاقیت در هنر، فرهنگ بالا و عشق و زیبایی است. در نتیجه، معنی انداختن انگشتر در انگشت حلقه نشانه‌ی متاهل بودن و متعهد بودن فرد است. حلقه انداختن در دست راست هم می‌تواند نشان‌دهنده‌ی رمانتیک بودن شخصیت فرد و علاقه‌اش به ازدواج باشد.

انگشت وسط

انگشت وسط نماد سیاره ی زحل می باشد.

 برخی از افراد با انداختن حلقه در انگشت وسط خود، نشان می دهند که افرادی متعادل، مسئولیت پذیر و زیباپسند هستند. انداختن انگشتر یا حلقه در انگشت وسط این را می رساند که شما فردی هستید که مدام خودتان را تجزیه تحلیل می کنید و دوست دارید شخصیت خود را بهبود دهید. این افراد به عقیده روانشناسان به دنبال جلب توجه اند و دوست دارند در مرکز توجه دیگران قرار گیرند.حلقه استیل بهترین نوع حلقه برای انداختن به انگشت وسط است زیرا انگشت وسط در ستاره شناسی، نمادی از سیاره زحل است و فلز مخصوص آن خاکستری است.

وظیفه ایجاد هماهنگی و تعادل میان راست و دروغ، خیر و شر بر عهده بلندترین انگشت یعنی انگشت وسط شماست. انداختن انگشتر در انگشت وسط یا زحل به شما کمک می کند تا بتوانید بین بخش ها و ابعاد مختلف زندگی تان هماهنگی به وجود بیاورید.

انگشت اشاره

انگشت اشاره، ژوپیتر نام دارد. ژوپیتر بزرگ‌ترین خدای رم باستان است. 

به همین خاطر، معنی انداختن انگشتر در انگشت اشاره این است که فرد دارای صفاتی همچون رهبری و جاه‌طلبی است و اعتماد به نفس بالایی دارد. این افراد اغلب روابط اجتماعی بسیار خوبی دارند و در زمینه تعامل با اطرافیان موفق ظاهر می‌شوند.

معنی انگشتر در انگشت اشاره دست چپ در باور چینی‌ها این است که فرد تشنه‌ی قدرت است و می‌خواهد رئیس باشد. درست برعکس آن کسی که در انگشت اشاره دست راست حلقه بیندازد یعنی کاملا مطیع است و توصیه‌های اطرافیان را می‌پذیرد.

لازم است اشاره کنیم که معنی انداختن انگشتر در انگشت اشاره در برخی از فرهنگ‌ها، نماد ازدواج است.

منبع

انگشت شست

برخی افراد انگشتر یا حلقه خود را در انگشت شست خود می اندازند، این افراد آرزوهای بزرگ دارند و به دنبال ثروت هستند. این افراد بسیار شکاکند وبا خودشان درگیرند و در تردید به سر می برند. 

نام انگشت شست در زبان انگلیسی برگرفته از نام یک الهه یونانی است چون این انگشت با وجود اینکه دورتر از انگشت های دیگر قرار دارد، انگشتی مهم و سرنوشت ساز است. این انگشت، نماد آرامش و هماهنگی درونی وجود شماست که برای هماهنگی درونی و شخصی شما تلاش می کند. عموما خانم هایی که حلقه شان را در شست چپ شان می اندازند، لجباز و عصبانی بوده و ویژگی های اخلاقی مردانه دارند.

در آسیا، انگشتر شست اغلب در شست دست چپ به عنوان محافظ بعد از خارج شدن تیر از کمان انداخته می شد. بعدها انداختن انگشتر در این انگشت به معنای شجاعت و جایگاه رفیع اجتماعی فرد بود.


دست چپ یا راست ؟

اگر راست دست هستید، دست فعال یا دست دهنده ی شما دست راست و دست چپتان دست گیرنده یا غیرفعال شماست. اگر چپ دست هستید، دست فعال یا دست دهنده ی شما دست چپ و دست راست تان دست گیرنده یا غیرفعال شماست. انداختن انگشتر در دست غالب یا برتر به فرآیند افکار آگاهانه ی شما مربوط است و انداختن انگشتر در دست دیگر، به شخصیت شما ربط دارد. دست برتر یا غالب شما اغلب در نشان دادن بخش زیادی از شخصیت شما نسبت به دست دیگرتان، بارزتر و شاخص تر است.


منبع : namnak ، love to know